Круглий стіл «Українська візантиністика: минуле, сучасний стан, перспективи розвитку» (21 травня 2018 р.)

Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського
Українська асоціація візантійських студій
Міжнародний інститут афонської спадщини

Круглий стіл
Українська візантиністика:
минуле, сучасний стан, перспективи розвитку

21 травня 2018 р.
м. Київ

Круглий стіл «Українська візантиністка: минуле, сучасний стан та перспективи розвитку» покликаний стати майданчиком для обміну досвідом та координації зусиль науковців з метою сприяння відродженню в Україні візантиністики як наукової дисципліни, організації та проведення досліджень у галузі візантиністики, візантійської та поствізантійської спадщини, культури, мистецтва, архітектури, літератури, богослов’я, історії (як Візантії, так і країн візантійської та поствізантійської цивілізації), системного й різнобічного вивчення та популяризації візантійської спадщини в історії Русі-України тощо.

Організатори: Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського, Українська асоціація візантійських студій, Міжнародний інститут афонської спадщини.

Попередні теми до обговорення:

  1. Візантія –Київська Русь – Україна: історичний та духовно-культурний взаємозв’язок.
  2. Дослідженняу галузі візантиністики, візантійської та поствізантійської спадщини в культурі, літературі, мистецтві, архітектурі, археології, богословсько-філософській думці та церковній традиції України.
  3. Стан візантиністки в Україні: минуле, сучасне і майбутнє.
  4. Видання візантійських і поствізантійських джерел, монографій, підручників і досліджень з історії візантійської і поствізантійської цивілізації.
  5. Організація відзначення наступного року 175-річчя від дня народження професора Таврійського університету і видатного візантиніста Н. П. Кондакова (1844–1925).

Робочі мови круглого столу: українська, російська.

Місце і час проведення:м. Київ, 21 травня 2018 р., 11.00,Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського.Адреса:м. Київ, вул. Івана Кудрі, 33 (зал засідань вченої ради ТНУ, ауд. 221).

Електронна адреса оргкомітету: tnu-pres@ukr.net (дублювати на адресу uabsorg@gmail.com).

Для участі в круглому столінеобхідно надіслати до 11травня 2018 р. заявку, в якій зазначити тему доповіді, анотацію (до 500 знаків) та відомості про себе (прізвище, ім’я, по батькові, науковий ступінь, вчене звання, місце роботи і посаду, адресу, домашній або мобільний телефон, електронну адресу тощо).

Оргкомітет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.