Розмова «Чи є свобода на майдані Свободи? Простір, історія, політика» (Харків, 14.03.2017, 18:00)

poster

Книгарня «Є» разом із Urban Forms Center та Українською Асоціацією Візантійських Студій запрошує на розмову  «Чи є свобода на майдані Свободи? Простір, історія, політика», яка відбудеться 14 березня за участю архітекторки Євгенії Губкіної та історика Андрія Домановського. Початок – о 18.00.

2017 року міська адміністрація прийняла рішення про встановлення 86-метрової колони з ангелом та православним хрестом на майдані Свободи перед Держпромом у Харкові. Це спричинило скандал і призвело до судових позовів громадськості й осуд з боку міжнародних пам’яткоохоронних організацій. 2014 року на майдані Свободи відбулося повалення пам’ятника Леніну, встановленого навпроти Держпрому 1963 року. 1991 року відбулося перейменування площі Дзержинского на майдан Свободи. У 1949-57 роках більшість будівель архітектурного ансамблю площі Дзержинського були декоровані у стилістиці так званої «сталінської класики» або «сталінського ампіру».

Чи звільнився майдан Свободи сьогодні від спадку радянського тоталітарного режиму? Чи потребує суспільство встановлення нових символів та пам’ятників у громадському просторі? Хто має ухвалювати рішення і чия думка повинна бути врахована під час внесення змін до історичного простору та архітектурних ансамблів світового рівня? Кому належить спадщина складних періодів історії України та як її зберігати?

Архітекторка, дослідниця архітектури модернізму Євгенія Губкіна розповість, яким був майдан Свободи у 1920—1930 роках. Яким його бачили архітектори-конструктивісти у період національного відродження України та яким його бачили у період Сталінського терору. Чи можемо та чи треба встановити тяглість між 1920-ми та 2020-ми? Історик Андрій Домановський розкаже про візантійський погляд на трактування громадських просторів та підважить мету та просторову політику влади у історичній перспективі.

Адреса книгарні «Є»:
м.  Харків,
вул. Сумська, 3,
м. «Історичний музей».
Тел.:  (057) 717 03 99

Вхід вільний.
Медіапартнер заходу – тижневик «Український тиждень».

URL

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.